Menu

Czwarta pozycja Roberta Kubicy w wyścigu sprinterskim Renault Sport Trophy

Robert Kubica

Po sobotnim podium w wyścigu długodystansowym wywalczonym z Christopherem Hamonem, w niedzielę Robert Kubica zajął czwartą pozycję w rundzie sprinterskiej kategorii PRO Renault Sport Trophy.

Polak do wyścigu startował z trzeciej pozycji, którą obronił tuż po starcie, choć z tyłu doszło do kontaktu między zawodnikami.

Niestety Kubica stracił trzecią lokatę na rzecz Kevina Korjusa z zespołu R-ace GP, choć miał szanse na awans na drugą lokatę. Do Polaka zbliżyła się trójka zawodników: Palttala, Grogor i Owens, lecz Krakowianin bronił swojej lokaty.

Pierwsza dwójka, Pieter i Steijn Schothorst wypracowali sobie wyraźną przewagę nad resztą stawki i prowadzenie utrzymali do samej mety. Ostatecznie przedzieliło ich zaledwie 0.490 sekundy, a trzeci Korjus stracił do nich ponad 11 sekund.

Kubica podczas rywalizacji zbliżył się do Korjusa na mniej niż sekundę, lecz słaby poziom docisku uniemożliwił na przystąpienie do ataku. Polak metę przekroczył ze stratą 1.7 sekundy, a tuż za nim pojawił się Markus Palttala.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE