Menu

Kubica przekonany o powrocie na tory wyścigowe

Robert Kubica

Robert Kubica przyznaje, że na 90% w przyszłym sezonie będzie rywalizował na torze. Polski kierowca odniósł się również do rajdów.

Kubica, który przebywał na Korsyce podczas rundy WRC udzielił krótkiego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat własnej przyszłości.

To normalne, że mogę mieć więcej ofert z wyścigów torowych – przyznał były kierowca Formuły 1 w rozmowie z serwisem Autosport.

To miejsce, gdzie byłem wychowany i sam uważam, że jestem lepszym kierowcą wyścigowym niż rajdowym. To prawdopodobne w 90 procentach, że wrócę na tor wyścigowy w przyszłym roku. Mam kilka ofert, ale chcę się upewnić, że mogę to robić w sposób jaki tego chcę. Równocześnie jednak muszę myśleć o mojej sprawności i moich ograniczeniach – powiedział Kubica.

Polski kierowca odniósł się również do Rajdowych Mistrzostw Świata. Kubicy wprawdzie brakuje rywalizacji w tej serii, jednak przyznaje, że są rzeczy, których żałuje i obecnie zrobiłby zupełnie inaczej.

Brakuje mi tego, ale istnieją rzeczy, których żałuję. Z doświadczenia wiem, że mogłem zrobić kilka rzeczy inaczej. Podjąłem kilka decyzji wynikających z mentalności kierowcy wyścigowego i sądzę, że nie wierzyłem wystarczająco w swoją osobę, jako kierowca rajdowy. Jeśli nie ma dla mnie WRC, to będę ścigał się na torze.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE