Menu

Sam Michael rozpoczyna pracę w zespole Triple Eight Engineering w VASC

Sam Michael

Były inżynier Formuły 1, Sam Michael przerywa emeryturę i dołączył do zespołu Triple Eight Engineering w serii Virgin Australia Supercars Championship (VASC).

Jak poinformował zespół Triple Eight Engineering, jego praca zaczyna się już teraz. Biorąc częściowe dowodzenie w T8, Michael planuje wprowadzić wiele nowinek technicznych.

Sam Michael może pochwalić się 21 latami spędzonymi w F1, gdzie odnosił wiele sukcesów przed powrotem do Australii w 2014 roku.

Obecnie włodarze zespołu T8 liczą na jego wielkie doświadczenie jako byłego szefa inżynierów takich zespołów, jak Williams F1 czy Mclaren F1.

Celem oczywiście jest rozwój zespołu. Dla Michaela praca w Supercars będzie czymś nowym ale zarazem świetnym doświadczeniem, a jego wiedza pomoże T8 w walce z nowymi zasadami Supercars od sezonu 2017 - powiedział, szef Mark Dutton.

Obecny szef inżynierów T8, Ludo Lecroix, odejdzie po tym sezonie po 17 latach pracy w Triple Eight Engineering zarówno w Australii, jak i w Wielkiej Brytanii przyczyniając się w wielkim stopniu do wszystkich sukcesów aut spod znaku T8.

W tym roku Ludo zostaje z Team Viortex Craiga Lowndesa do końca sezonu u boku Johna McGregora. Od nowego sezonu Ludo Lecroix obejmie stanowisko szefa inżynierów w innym zespole VASC - DJR Team Penske.

Image © PHOTO4

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE