Menu

Juan Pablo Montoya zwycięzcą Race of Champions 2017

Juan Pablo Montoya

Juan Pablo Montoya odniósł pierwsze zwycięstwo podczas swojego debiutanckiego występu w Race of Champions, pokonując w finale Toma Kristensena, na specjalnie przygotowanym torze w Marlins Park w Miami.

Kolumbijczyk w finałowym starciu zaprezentował bardzo dobrą jazdę i dwukrotnie pokonał weterana rywalizacji w Race of Champions Toma Kristensena, choć różnica między dwoma kierowcami była minimalna.

Montoya podczas finałowej rywalizacji pokonał Felipe Massę, Pascala Wehrleina i Pettera Solberga, natomiast w pucharowym starciu poradził sobie z Travisem Pastraną w ćwierćfinale, a następnie ponownie z Massą, jednak tym razem w półfinałowym starciu.

W finale były kierowca Formuły 1 starł się z gwiazdą rywalizacji długodystansowej Tomem Kristensenem, jednak Duńczykowi nie pozostawił złudzeń i dwukrotnie minął linię mety jako pierwszy, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo w całych zawodach w swoim debiutanckim występie.

To nie jest nasza praca, to świetne wydarzenie - powiedział po zakończeniu rywalizacji Juan Pablo Montoya.

Jednak kiedy wyjeżdżasz na pola startowe chcesz rozgrzać opony i hamulce. Myślisz, jak puścić sprzęgło i co zrobić w pierwszym zakręcie.

To niewiarygodne, jak jesteś skoncentrowany. To jak kwalifikacje. Nie wiem, co dało mi przewagę. Poszło dobrze i musiałem mieć szczęcie debiutanta!

Drugi z finalistów, Tom Kristensen, w ćwierćfinale nie dał szans Jensonowi Buttonowi, a następnie poradził sobie z Davidem Coulthardem, co pozwoliło mu po raz kolejny znaleźć się w finale.

Podczas rywalizacji grupowej doszło także do nieprzyjemnej kolizji pomiędzy Felipe Massą i Pascalem Wehrleinem, który stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w Brazylijczyka, co zakończyło się dachowaniem i zatrzymaniem się na barierach. Obu kierowcom, jak i ich pasażerom nic się ostatecznie nie stało.

Image © Race of Champions

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE