Menu

Vettel zwyciężył RoC Nations Cup dla Niemiec

Podium ROC Nations Cup

Sebastian Vettel samotnie reprezentując drużynę Niemiec w Race of Champions Nations Cup wygrał rywalizację.

Kierowcy Ferrari miał partnerować Pascal Wehrlein, ale ze względów zdrowotnych wywołanych niebezpiecznym wypadkiem podczas sobotnich zmagań o miano mistrza mistrzów protegowany Mercedesa wycofał się z udziału w imprezie.

Sebastianowi Vettelowi jednak brak kolegi w zespole nie przeszkodził w tym, aby sięgnąć po siódme w historii zwycięstwo dla reprezentacji Niemiec. Poprzednich sześć tryumfów czterokrotny mistrz świata Formuły 1 dokonał w parze z Michaelem Schumacherem.

29-latek w fazie grupowej zmierzył się z zespołem Nordyckim reprezentowanym przez Toma Kristensena i Pettera Solberga oraz z drużyną Wielkiej Brytanii, w której skład wchodzili byli kierowcy Formuły 1 David Coulthard i Jenson Button.

W półfinale rywalem Sebastiana Vettela była reprezentacja Kolumbii, do której należeli zwycięzca indywidualnego Race of Champions Juan Pablo Montoya i Gabby Chaves. Niemiec duet ten bezproblemowo pokonał.

Finałowy pojedynek o drużynowe zwycięstwo w Race of Champions toczył się pomiędzy zespołem Niemiec, a USA NASCAR, w którego skład wchodzili bracia Buschowie. Sebastian Vettel jednak nie dał im żadnych złudzeń, co do tego do kogo należy zwycięstwo.

Niemiec wygrał wszystkie wyścigi, w których brał udział. Co interesujące dzień wcześniej w indywidualnej rywalizacji nie udało mu się nawet wyjść z fazy grupowej.

Image © Race of Champions

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE