Menu

Roar Before The Rolex 24: Pierwszy dzień testów zdominowany przez Cadillaca

Mustang Sampling Racing

Fernando Alonso zadebiutował na Daytona International Speedway w sesjach, które zostały całkowicie zdominowane przez Cadillaca.

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 i 2006, który odbył swoje pierwsze nieoficjalne testy w listopadzie na torze w Aragonii, by móc teraz wystąpić i przejechać łącznie dwadzieścia okrążeń na torze Daytona samochodem United Autosports w pierwszych dwóch treningach. Najlepszy czas Alonso 1:38:602 został wykręcony dopiero w drugiej sesji i dał mu zaledwie dwudzieste dziewiąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Hiszpan okazał się być wolniejszy od Lando Norrisa - rezerwowy kierowca McLarena uzyskał czas 1:38:170 i tym samym zespół United Autosports zajął dziewiąte miejsce w stawce osiemnastu załóg najwyższej klasy.

W ogólnej klasyfikacji zespół reprezentowany przez Fernando Alonso, Lando Norrisa i Phila Hansona zajął trzynaste miejsce z czasem 1:38:456. Cztery pierwsze miejsca w pierwszej sesji zajęły zespoły Cadillaca.

Drugi zespół United Autosports, który reprezentowali Will Owen, Paul Di Resta, Hugo de Sadeleer oraz Bruno Senna zajął piętnaste miejsce z czasem 1:40:670.

W drugim treningu Christian Fittipaldi wykorzystując Cadillaca DPi-V.R napędzanym 5,5-litrowym silnikiem, a nie 6,2-litrowym jak w 2017 roku, uzyskał najlepszy czas sesji. Wynik 1:37.196 był minimalnie lepszy od CORE Autosport ORECA LMP2, czyli zespołu, który zajął miejsce drugie z czasem 1:37.303. Czołową trójkę uzupełnili kierowcy Konica Minolta Cadillac DPi-V.R Cadillac DPi.

W zestawieniu dwóch ekip United Autosports w drugim treningu, ekipa Fernando Alonso uzyskała łączny czas 1:38:456, co dało jej trzynastą lokatę, natomiast drugi Ligier LMP2 zakwalifikował się na osiemnastym miejscu z czasem 1:39.720.

Image © Mustang Sampling Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE