Menu

Casey Stoner najszybszy w pierwszym dniu przedsezonowych testów na torze Sepang

Casey Stoner / Ducati Test Team

Casey Stoner, kierowca testowy zespołu Ducati, osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia, podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów na torze Sepang w Malezji.

Australijczyk swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:59.681, co dało 0.117 sekundy przewagi nad fabrycznym zawodnikiem włoskiej ekipy Andreą Dovizioso, który ostatecznie znalazł się na drugiej lokacie.

Drugi z fabrycznych zawodników, Jorge Lorenzo, który dołączył do zespołu tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu, ukończył pierwszy dzień testowy dopiero na siedemnastym miejscu, osiągając czas w postaci 2:01.349, co dało 1.669 sekundy straty do najszybszego Stonera.

Na trzeciej pozycji uplasował się ostatecznie Maverick Vinales na Yamasze, który zastąpił w zespole właśnie Lorenzo. Mimo dobrej jazdy Hiszpan był jednak wolniejszy od dwukrotnego mistrza świata MotoGP Stonera o 0.447 sekundy, jednak zdołał wyprzedzić Alvaro Bautistę z zespołu Pull & Bear Aspar oraz Andreę Iannone z ekipy Suzuki, który zamknął czołową piątkę czasem 2:00.489.

Szósta pozycja należała ostatecznie do Cala Crutchlowa, który okazał się najszybszym zawodnikiem na Hondzie z zespołu LCR i wyprzedził dwóch fabrycznych zawodników japońskiej ekipy, którzy ostatecznie uplasowali się na dziewiątym Marc Marquez i trzynastym miejscu Danii Pedrosa.

W czołowej dziesiątce znalazł się także debiutujący w MotoGP Jonas Folger z zespołu Monster Yamaha Tech 3, który zdołał uplasować się na siódmej pozycji z czasem 2:00.643 tuż przed Valentino Rossim, który do lidera stracił ponad sekundę.

Czołową dziesiątkę zamknął Hector Barbera z Avintia Racing, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:00.743 i do Caseya Stonera stracił 1.063 sekundy.

Zawodnicy podczas pierwszego dnia testowego nie mogli jednak w pełnym wymiarze czasu testować swoich motocykli, czego przyczyną był deszcz, który pojawił się nad torem na dwie godziny przed końcem sesji. Kilku zawodników pojawiło się jednak na torze sprawdzić motocykl na mokrej nawierzchni, jednak nie wpłynęło to ostatecznie na klasyfikację testu.