Menu

Andrea Iannone z najlepszym czasem podczas drugiego dnia testów w Malezji

Andrea Iannone / Team Suzuki ECSTAR

Andrea Iannone z zespołu Suzuki ECSTAR osiągnął najlepszy czas okrążenia podczas drugiego dnia przedsezonowych testów MotoGP w Malezji na torze Sepang.

Drugi dzień pierwszych przedsezonowych testów nie zaczął się zbyt optymistycznie, czego przyczyną były nocne opady deszczu i kierowcy skrzydła mogli rozwinąć dopiero w sesji popołudniowej.

Włoch w ostatniej godzinie przygotowań do sezonu nie dał szans swoim rywalom i tor Sepang okrążył w czasie 1:59.452, co dało mu 0.407 sekundy przewagi nad Maverickiem Vinalesem, które ostatnie minuty sesji wykorzystał na pakiet szybkich okrążeń.

Trzecia lokata należała do Alvaro Bautisty z Aspara, który również wykręcił najszybszy czas podczas ostatnich minut sesji, co pozwoliło mu wyprzedzić Valentino Rossiego, który przetestował nową wersję skrzydeł, jednak do najszybszego Iannone stracił prawie 0.8 sekundy.

Czołową piątkę zamknął debiutujący w MotoGP Johann Zarco (2:00.343), wyprzedzając tym samym Hectora Barberę z Avintia Racing i dwóch zawodników fabrycznego zespołu Ducati - Dovizioso oraz Lorenzo.

Na dziewiątej lokacie uplasował się ostatecznie Jonas Folger, drugi zawodnik Yamahy Tech 3, tuż przed Marckiem Marquezem z zespołu Repsol Honda, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Image © Team Suzuki ECSTAR

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE