Menu

Maverick Vinales najszybszy ostatniego dnia przedsezonowych testów na torze Sepang

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales z zespołu Movistar Yamaha MotoGP ustanowił najlepszy czas okrążenia podczas finałowego dnia przedsezonowych testów na torze Sepang w Malezji.

Hiszpan, który pod koniec zeszłego sezonu związał się kontraktem z Yamahą, ustanowił najlepszy czas testów w Malezji, pokonując najszybsze okrążenie w czasie 1:59.368, co pozwoliło mu ostatecznie wyprzedzić Marca Marqueza i Andreę Dovizioso, którzy znaleźli się w pierwszej trójce.

Ostatnia sesja testowa w Malezji rozpoczęła się od suchej nawierzchni toru, lecz przy wilgotnym powietrzu, co pozwoliło kierowcom już od samego początku pracować nad poprawnymi ustawieniami motocykli, jak również sprawdzeniu różnych rozwiązań. Pogorszenie pogody przyszło jednak w popołudniowych przygotowaniach, lecz i to nie przeszkodziło kierowcom w dalszej pracy.

Poprawę warunków po opadach oraz wyschnięty tor próbował wykorzystać Vinales, który był bardzo bliski poprawy swojego wcześniejszego rezultatu, jednak finalnie pozostał na pierwszej lokacie z przewagą 0.138 sekundy nad Marquezem oraz 0.185 sekundy nad Dovizioso.

Czwarta i piąta lokata należały do Daniego Pedrosy z Hondy oraz Valentino Rossiego z Yamahy, który kontynuował testowanie nowego rozwiązania schowanych skrzydełek w jego Yamasze YZR-M1.

Na szóstej pozycji testy w Malezji zakończył Alvaro Bautista, który podczas pierwszych dwóch dniach plasował się na czołowych lokatach. Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:59.628, co pozwoliło mu utrzymać za sobą Caseya Stonera na Ducati oraz Cala Crutchlowa na Hondzie, którzy do najszybszego Vinalesa stracili odpowiednio 0.271 i 0.360 sekundy.

Czołową dziesiątkę zamknął Jorge Lorenzo z czasem 1:59.767 oraz Johann Zarco z zespołu Monster Yamaha Tech 3, który okrążył tor Sepang w czasie 1:59.772.

Kolejne przedsezonowe testy odbędą się na torze Phillip Island w Australii w dniach 15-17 lutego.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE