Menu

Vinales: Mogę być jeszcze szybszy

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Nowy kierowca zespołu Movistar Yamaha, Maverick Vinales przyznał, że może być jeszcze szybszy, po tym jak odnotował najlepszy czas podczas trzydniowych testów przedsezonowych na torze Sepang.

Hiszpan odnotował czas 1:59.368, który jest wolniejszy od rekordu Daniego Pedrosy z 2015 roku o zaledwie 0.3 sekundy.

Vinales przyznał także, że jego program testów został wykonany perfekcyjnie i jest przekonany, że mógłby pokonać nitkę toru Sepang jeszcze szybciej, kiedy to pod koniec środowej sesji testowej wyjechał na miękkie oponie.

Jestem bardzo zadowolony. Wykonaliśmy świetną pracę - powiedział po pierwszych tegorocznych testach Vinales. Czas okrążenia był dobry. Myślę, że możemy się jeszcze poprawić, ale pod względem tempa wyścigowego jesteśmy wśród najlepszych, z czego jestem bardzo zadowolony. Mamy dobry pakiet na Australię.

Hiszpan o swoim najszybszym okrążeniu powiedział - Byłem na twardej oponie i może za mocno przycisnąłem, ale mogłem się poprawić i być może na miękkiej mieszance opon mogłem poprawić się bardziej. W każdym razie wyścigi odbędzie się w Katarze, więc nie dawałem tutaj z siebie wszystkiego.

Były kierowca Suzuki dodał, że jego adaptacja do Yamahy jest szybsza od tej, której się spodziewał. Po pierwszym dniu wszystko mnie bolało, ale w środę przejechałem 72 okrążenia i byłem w końcówce najszybszy. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty i jestem zadowolony, bo czułem się szybki, przede wszystkim pod względem tempa wyścigowego. Byłem bardzo skupiony i nie popełniłem żadnych błędów, z czego jestem bardzo zadowolony - podsumował Vinales.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE