Menu

Repsol Honda prezentuje motocykl RC213V na sezon 2017

Marc Marquez i Dani Pedrosa / Repsol Honda

Marc Marquez, Dani Pedrosa i zespół Repsol Honda zaprezentowali w Dżakarcie nowy motocykl, którym będą rywalizować o najwyższe laury w zbliżającym się sezonie MotoGP.

Honda RC213V, która ujrzała światło dzienne w Indonezji i została odsłonięta przez obu fabrycznych zawodników, posiada podobne malowanie do tego z poprzedniego sezonu wyścigowego.

Rozpoczęliśmy nowy sezon i sytuacja jest taka sama - powiedział Marc Marquez podczas piątkowej prezentacji motocykla. Staramy się ciężko pracować przed sezonem, a następnie ponownie walczyć o tytuł.

Podobne podejście do Marqueza ma Dani Pedrosa, który chce walczyć o mistrzowski tytuł i pozostać w pełnym zdrowiu przez cały sezon.

Celem oczywiście jest walka o mistrzostwo i oczywiście w każdym wyścigu, jeśli będziemy mogli; być na czołowych lokatach i posiadać dobre tempo - dodał Pedrosa. Mam nadzieję pozostać bez kontuzji, co jest ważne i za każdym razem być szybkim.

Obaj kierowcy zespołu Repsol Honda rozpoczęli już przygotowania do tegorocznego sezonu wyścigowego na torze Sepang w Malezji, gdzie przez trzy dni pracowali nad motocyklem na 2017 rok. Kolejne testy odbędą się w połowie lutego w Australii, a następnie w Katarze na torze Losail, tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE