Menu

Vinales wygląda na szybszego od Rossiego, według Marqueza

Maverick Vinales i Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Urzędujący mistrz świata MotoGP, Marc Marquez przyznał po pierwszych tegorocznych testach, że Maverick Vinales wygląda na szybszego od swojego partnera z zespołu Movistar Yamaha, Valentino Rossiego.

Vinales, który dołączył do japońskiego producenta w miejsce trzykrotnego mistrza MotoGP Jorge Lorenzo, testy w Sepang zakończył z najlepszym czasem odnotowanym podczas trzydniowych jazd na malezyjskim obiekcie.

Kierowca Movistar Yamahy zapowiadał także, że może być szybszy dzięki zaskakująco szybkiej adaptacji do nowego motocykla, to skłoniło Marca Marqueza z zespołu Repsol Hondy do opinii, że Vinales wygląda na szybszego na jednym szybkim okrążeniu.

Aktualny mistrz świata królewskiej klasy jest przekonany, że stoczy on zaciętą rywalizację o mistrzostwo z Vinalesem, ale także swojego najgroźniejszego rywala upatruje w postaci Rossiego.

Uważam, że [Vinales] jest gotowy na walkę o mistrzostwo i o jego zdobycie - powiedział Marquez w rozmowie z La Gazzetta dello Sport. Nie wykluczam również Valentino i Daniego.

Lorenzo miał problemy, ale tylko pierwszego dnia [na Ducati]. Myślę, że Yamahy będą ciężkie do pokonania w walce o tytuł. Maverick jeździł bardzo szybko i czuł się bardzo komfortowo na Yamasze, ale kiedy mistrzostwa się rozpoczną, wszystko się zmieni.

Nie wiem, czy będzie groźniejszy [od Rossiego], ponieważ Valentino ma większe doświadczenie i jest zmotywowany [do zdobycia dziesiątego tytułu]. Jest na czele w każdą niedzielę. W każdym razie, jeśli chodzi o szybkość, to widzę w Mavericku silniejszego kierowcę.

Marquez przyznał także, że nie jest pewny, czy wewnętrzna rywalizacja między kierowcami Movistar Yamahy pomoże mu w tym roku, czy sprawi, że jego główni przeciwnicy staną się jeszcze bardziej konkurencyjni.

Czy chcę, żeby walczyli miedzy sobą? Tak i nie, ponieważ często, gdy chcesz pokonać swojego partnera z zespołu, jeździsz szybciej niż wcześniej. Ostatecznie to twój partner jest twoim najgroźniejszym rywalem - dodał Hiszpan.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE