Menu

Dovizioso: Brak skrzydełek pomaga Ducati w zakrętach

Andrea Dovizioso / Ducati

Andrea Dovizioso przyznał po testach w Sepang, że usunięcie skrzydełek z motocykla Ducati pomaga w manewrowaniu motocyklem w zakrętach, z czym w poprzednim sezonie włoski producent miał dużo problemy.

Ducati w sezonie 2016 zwyciężyło w dwóch wyścigach, były to pierwsze zwycięstwa odniesione przez włoskiego producenta od czasu 2010 roku, kiedy to w barwach zespołu z Bolonii startował Casey Stoner. W Austrii zwyciężył Andrea Iannone, natomiast w Malezji Andrea Dovizioso.

Ducati pracowało nad odnalezieniem obszaru motocykla Desmosedici GP17, który pozwoli na maksymalnie możliwe odzyskanie docisku, które generowały skrzydełka zamontowane na owiewkach, a które od sezonu 2017 zostały zakazane.

Myślę, że motocykl lepiej skręca, ponieważ nie mamy skrzydełek, ale nadal uważam, że nie jest to motocykl tak dobry, jak inne. Dlatego jestem pewien, że jest to punkt, nad którym musimy popracować - przyznał Dovizioso.

Włoch dodał także, że ostatecznie poprawki Ducati zostaną zweryfikowane podczas ostatnich testów na torze w Katarze, gdzie odbędzie się również pierwszy wyścig sezonu 2017.

Z kolei Yamaha jako pierwsza, swoje rozwiązanie wykorzystała już podczas pierwszych testów w Sepang.

Wszyscy próbują rozwijać aerodynamikę. Każdy będzie coś zmieniał, nie wiadomo jak będzie na początku sezonu, w środku, a jak pod koniec sezonu, ale nie wszystko pomaga każdemu. Pomysł [Yamahy] nie jest jasny dla wszystkich, która droga jest lepsza. Nadal ciężko zrozumieć, co jest najlepsze - przyznał reprezentant Ducati.

Casey Stoner był najszybszym kierowcą Ducati podczas pierwszego dnia z trzech dni testowych na malezyjskim obiekcie, jednak ostatecznie to Dovizioso wykręcił najlepszy czas okrążenia wśród kierowców włoskiego producenta i odnotował czwarty wynik, podczas gdy nowy nabytek Ducati, Jorge Lorenzo dopiero dziesiąty.

Nie spodziewałem się, że będę konkurencyjny i jestem z tego zadowolony. Mogłem bawić się motocyklem, czego nie mogłem robić w zeszłym roku, więc jestem bardzo zadowolony. Na pewno możemy coś poprawić tak jak w tamtym roku, w środku zakrętów i kilku innych elementach.

Jestem przekonany, że nadal będziemy walczyć o zwycięstwa, zwłaszcza jeśli poprawimy wejście w zakręt, ale jesteśmy bardzo blisko. Tempo na używanych oponach jest bardzo dobre. Jestem zadowolony, ale następne testy w Phillip Island będą dla mnie bardzo ważne, ponieważ to bardzo trudny tor. Zawsze mam tam problemy, bycie tam szybkim będzie bardzo ważne - dodał Włoch.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE