Menu

Iannone przyznaje, że testy w Sepang przerosły jego oczekiwania

Andrea Iannone / Suzuki ECSTAR

Andrea Iannone przyznał po testach przedsezonowych w Malezji, że jego wyniki na nowym motocyklu Suzuki przerosły jego oczekiwania po tym, jak na torze Sepang odnotował drugi najszybszy czas trzydniowych testów.

Były kierowca Ducati najlepszy czas osiągnął drugiego dnia, kiedy to był najszybszym kierowcą w stawce, a w ciągu trzech dni testoych ustępując tempem jedynie Maverickowi Vinalesowi na Yamasze.

Włoch trzeciego dnia skupił się na długich przejazdach i dwukrotnie się przewrócił, znajdując limity tegorocznego GSX-RR.

Mimo incydentów, Iannone był zadowolony z testów, przyznając jedynie, że Suzuki musi popracować jedynie nad poprawą elektroniki przed otwierającym sezon 2017 Grand Prix Kataru.

Nasze testy przebiegły świetnie, ponad oczekiwania. Wiele się dowiedzieliśmy na temat każdej zmiany, którą zrobiliśmy. W Sepang zaczęliśmy zmieniać ustawienia motocykla i za każdym razem zmiany dobrze działały - przyznał Iannone.

Na pewno nie będziemy zmieniać ramy, która jest aktualnie idealna. Mimo tego inżynierowie Suzuki wiedzą, że muszą popracować nad elektroniką i kilkoma [innymi] drobnymi elementami naszego motocykla. To może bardzo dobrze nam pomóc w poprawie motocykla i mam nadzieję, że stanie się to przed rozpoczęciem sezonu.

Image © Suzuki Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE