Menu

Lowes nie przejmuje się wynikami podczas przedsezonowych testów

Sam Lowes / Aprilia Racing Team Gresini

Nowy kierowca Aprilii, a zarazem debiutant w MotoGP w sezonie 2017, Sam Lowes przyznał, że nie przejmuje się miejscem w tabeli wyników po pierwszych testach przedsezonowych na torze Sepang.

Brytyjski kierowca, który będzie partnerem Aleixa Espargaro w Aprilii, awansował do królewskiej klasy po trzech sezonach spędzonych w kategorii Moto2, w Malezji korzystał z zeszłorocznej specyfikacji RS-GP, co miało mu pomóc w aklimatyzacji z motocyklem MotoGP.

Po tym jak pierwszego dnia testów miał słabszy czas o 3.2 od najszybszego Stonera, Lowes ostatecznie zakończył testy z 23 czasem i stratą 1.973 do Mavericka Vinalesa.

Lowes przyznał, że nie myśli o czasach okrążeń, jednak satysfakcję dawało mu stopniowe zmniejszanie straty do najszybszych kierowców w przeciągu trzech dni testowych w Malezji.

Czułem, że pod koniec [ostatniego] dnia mogliśmy poprawić dużo bardziej czas okrążenia, jeśli byśmy tego potrzebowali. Przejechałem symulację wyścigu, co było moim nowym doświadczeniem [w Malezji] na motocyklu MotoGP - powiedział Lowes.

Nie cisnąłem zbyt mocno, starałem się jechać równym tempem, swój najlepszy czas osiągnąłem na koniec. Wywieziemy [z Sepang] wiele pozytywów. Ciągle się poprawiamy. Byłem na motocyklu przez wszystkie trzy dni i czuję się naprawdę pewny siebie. Nie przejmuję się tym, co można powiedzieć o wynikach, ciągle się poprawiamy i jesteśmy coraz bliżej. Czułem się na motocyklu zupełnie inaczej pierwszego dnia niż ostatniego.

Brytyjczyk przyznał także, jakie są jego cele na przyszłość - Czuję się dobrze. Nie miałem wypadku, co jest bardzo dobre, ale zdołałem się poprawić i być bliżej każdego dnia. Jeśli utrzymamy ten kierunek, będziemy mogli zrobić wszystko.

Dwie sekundy [za najlepszymi w Malezji] nie jest złym wynikiem podczas twoich pierwszych testów na długim torze. Tor Phillip Island jest dużo krótszy, jeśli będę wolniejszy o 1.2 sekundy od najszybszych kierowców po trzech dniach w Phillip Island, będę w dobrym miejscu.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE