Menu

Brak Tito Rabata podczas testu na torze Phillip Island

Tito Rabat / Marc VDS

Tito Rabat nie weźmie udziału w drugiej sesji testowej Motocyklowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się na torze Phillip Island w Australii, potwierdził zespół Marc VDS.

Hiszpan podczas pierwszych trzech dni testowych na obiekcie Sepang w Malezji, uległ poważnemu wypadkowi, co spowodowało uszkodzenie kolana, stopy oraz nadgarstka.

Mimo, że Rabat opuścił szpital w zeszłym tygodniu, po dożylnym leczeniu antybiotykami, obawy co do uszkodzonego kolana nadal istnieją, co spowodowało, że zespół postanowił nie wystawiać swojego zawodnika na drugą sesję testów w Australii.

Mimo powrotu do zdrowia i braku przeciwskazań do jazdy w Australii, uraz kolana jest zupełnie inną historią - powiedział Michael Bartholemy, szef zespołu Marc VDS.

Pomimo intensywnej fizjoterapii, nadal nie posiada odpowiedniej rozciągliwości stawu i ryzykuje zerwanie szwów - co wiąże się z niebezpieczeństwem zakażenia - jeśli weźmie udział w teście na torze Phillip Island.

Dlatego wraz z Tito podjęliśmy decyzję, aby dać mu więcej czasu na odzyskanie zdrowia przed testem w Katarze, a nie ryzykować wszystkiego dla małego zysku podczas jazd w Australii.

To dobra decyzja dla niego oraz dla zespołu - dodał Bartholemy.

Zespół Marc VDS podczas testu w Australii skorzysta zatem jedynie z jednego swojego zawodnika - Jacka Millera.

Image © Marc VDS

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE