Menu

Marquez najszybszy pierwszego dnia testów na Phillip Island

Marc Marquez

Marc Marquez uzyskał najlepszy czas na otwarciu drugiej tury testów przedsezonowych MotoGP. Tuż za Hiszpanem uplasowali się dwaj Włosi. Drugi był Valentino Rossi z Movistar Yamahy, a trzeci Adrea Iannone z Suzuki.

Jako jeden z pierwszych do pracy na słonecznym australijskim torze zabrał się Jorge Lorenzo na swoim Ducati. Hiszpan jednak nie uzyskał rewelacyjnego wyniku, ponieważ uplasował się ostatecznie na jedenastej pozycji.

Najszybszy podczas środowej sesji testowej należał do Marca Marqueza, który spędził dzień na testowaniu specyfikacji silnika wybranej wraz ze swoim partnerem zespołowym w Sepang. Mistrz świata przejechał 68 okrążeń, a najlepszy czas uzyskał na 53. Drugi z reprezentantów Repsol Hondy Dani Pedrosa spędził większość sesji na czwartej pozycji, lecz w ostatniej części środowych testów kilku zawodników poprawiło swoje wyniki i finalnie Hiszpan znalazł się na siódmym miejscu.

Niestety w trakcie środowych testów nie obyło się bez wywrotek. Hector Barbera, Sam Lowes i Sam Lowes zaliczyli niezbyt przyjemne spotkanie z torem Phillip Island, aczkolwiek na szczęście nikomu nic się nie stało. Sesja była przerywana dwukrotnie, stało się tak dlatego, że zauważono zwierzęta na torze, a wcześniej trzeba było naprawić barierę uszkodzoną przez Sama Lowesa.

Movistar Yamaha przez większą część sesji testowej zajmowała drugą pozycję. Początkowo należała ona do Mavericka Vinalesa, który przejechał 64 okrążenia. Hiszpan nie był w stanie pod koniec sesji poprawić swojego czasu okrążenia. Ta sztuka udała się jego koledze zespołowemu Valentino Rossiemu, który o poranku uratował się przed wywrotką. Włoch uplasował się na drugim miejscu.

Andrea Iannone uzyskał bardzo dobry czas okrążenia dopiero pod koniec dnia testowego. Pozostałą część sesji zawodnik Suzuki spędził poza pierwszą dziesiątką. "The Maniac" przejechał 70 okrążeń, czyli o cztery więcej niż jego partner zespołowy i jednocześnie debiutant w MotoGP Alex Rins.

Pierwszą piątkę uzupełnił Cal Crutchlow, który uzyskał czas 1:30,065. Brytyjczyk podobnie jak Jack Miller testował inną wersję nowej specyfikacji silnika Hondy.

Zawodnicy Ducati zajęli pozycje na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki. Reprezentanci zespołu fabrycznego skupili się na sprawdzaniu nowych części do motocykla Desmosedici. Jorge Lorenzo dzień testowy poświęcił głównie na adaptację do włoskiej maszyny.

KTM kontynuował prace mające na celu jak najlepsze przygotowanie się do debiutu w MotoGP podczas inaugurującej sezon GP Kataru. Bradley Smith zajął ostatnie miejsce podczas środowej sesji testowej, a Pol Espargaro był siedemnasty.

W tabeli z wynikami pierwszy był Marc Marquez, drugi Valentino Rossi, trzeci Andrea Iannone, czwarty Maverick Vinales, piąty Cal Crutchlow, szósty Danilo Petrucci, siódmy Dani Pedrosa, ósmy Andrea Dovizioso, dziewiąty Jack Miller, dziesiąty Jonas Folger.

Trzydniowa tura testów na torze Phillip Island w Australii zakończy się w piątek.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE