Menu

Marquez: Elektronice Hondy nadal czegoś brakuje

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez, który był najszybszym kierowcom podczas pierwszego dnia testów przedsezonowych w Australii przyznał, że elektronice Hondy nadal czegoś brakuje.

Hiszpan większość czasu na torze spędził po południu i jego przewaga nad pozostałymi kierowcami wynosiła ponad półsekundy, jednak w końcowych minutach sesji testowej stratę do 0.2 sekundy udało się zmniejszyć Valentino Rossiemu, który skorzystał z nowych opon.

Mimo przewagi w tempie, Marquez przyznał, że pakiet Hondy nadal nie działa doskonale między elektroniką i silnikiem, co uniemożliwia mu komfortową jazdę motocyklem.

Według mnie nadal czegoś nam brakuje po stronie elektroniki, zwłaszcza z silnikiem. Nie działają razem. To trudne do zrozumienia - powiedział kierowca Repsol Hondy.

Elektronika łączy się z gazem, silnikiem, tylnym kołem i nadal czuję, że [nie działa] to idealnie. Być może dzieje się tak, ponieważ używamy tego samego typu silnika od wielu lat, a ja jeździłem w ten sam sposób, przez co muszę nieco zmienić swój styl jazdy. Nadal ciężko pracujemy nad poprawą i lepszym zrozumieniem połączenia z gazem i resztą.

Najdziwniejsze jest to, że mamy dobre czasy okrążenia. Możemy je jeszcze poprawić, ale [muszę czuć się na motocyklu] bardziej komfortowo

Marquez dodał, że nadal jest zaniepokojony kwestią przyspieszenia w motocyklu Hondy, które na szybkiej i płynnej charakterystyce toru Phillip Island nie jest tak widoczne.

Na tym torze nie mamy problemu z przyspieszeniem, które jest jednym z naszych słabych punktów. Również w minionym roku byliśmy tutaj szybcy i to samo jest w tym roku. Nadal musimy nad tym pracować, ponieważ w kilku obszarach nadal nie czuję się komfortowo.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE