Menu

Dominacja Vinalesa w drugim dniu testów w Australii

Maverick Vinales

Maverick Vinales uzyskał czas o prawie 0,5 sekundy lepszy od Marca Marqueza, który zajął drugą pozycję. Pierwszą trójkę uzupełnił Cal Crutchlow z LCR Honda.

Nowy zawodnik Yamahy już w początkowej fazie dnia testowego uzyskał najlepszy czas i pozostał na czele tabeli z czasami już do samego końca. Hiszpan był najszybszy podczas poprzednich tur testów przedsezonowych na torach Ricardo Tormo w Walencji, a także Sepang w Malezji. Maverick Vinales przejechał aż 80 okrążeń toru Phillip Island.

Mniej powodów do zadowolenia, jeśli chodzi o pozycję może mieć kolega z zespołu Hiszpana - Valentino Rossi, który uzyskał dopiero ósmy czas. Włoch przejechał jednak spory dystans, liczący 70 okrążeń i zaprezentował dobre tempo w trakcie dłuższych przejazdów.

Najwięcej okrążeń podczas czwartkowej sesji testowej przejechał Marc Marquez. Hiszpan okrążył australijski tor aż 107 razy i swój najlepszy czas uzyskał na jednym z ostatnich. Hiszpan zmuszony był wziąć na siebie część prac Daniego Pedrosy, który tego dnia był chory. Szczęśliwie 31-latek zdołał wsiąść na motocykl po południu i pokonać 40 okrążeń, z których najlepszy czas to 1:30,245. Rezultat ten pozwolił mu na zajęcie szesnastej pozycji.

Jorge Lorenzo drugiego dnia testów kontynuował proces adaptacji do nowej dla siebie maszyny Ducati. Dla trzykrotnego mistrza świata MotoGP jest to wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ zajął on dopiero piętnaste miejsce i jego czas był gorszy o około 0,7 sekundy od partnera z zespołu Andrei Dovizioso. Nie mniej jednak warto odnotować fakt, że Hiszpan poprawił swój wynik z poprzedniego dnia testowego. 'DesmoDovi' uplasował się na piątej pozycji i uzyskał czas lepszy o sekundę w porównaniu z poprzednim dniem.

Warto odnotować, że dwóch zawodników na satelickich motocyklach zajęło wysokie pozycje. Cal Crutchlow korzystający z Hondy był trzeci, a jego przewaga nad czwartym Alvaro Bautistą na Ducati była mniejsza niż 0,1 sekundy.

Z dobrej strony pokazał się również Alex Rins z ekipy Suzuki. Debiutant w MotoGP uzyskał lepszy czas od swojego partnera zespołowego - Andrei Iannone. Włoch jako jeden z niewielu zawodników nie poprawił swojego czasu z pierwszego dnia testów. Łącznie duet Suzuki przejechał 152 okrążenia, co pozwoliło na zebranie istotnych danych.

Reprezentanci zespołu KTM ponownie zajęli pozycje na końcu stawki. Pol Espargaro poprawił swój czas o 0,6 sekundy i przejechał 59 okrążeń. Większy postęp zaliczył Bradley Smith, ponieważ on był szybszy w porównaniu z poprzednim dniem o 0,9 sekundy i okrążył tor Phillip Island 81 krotnie.

Pierwszy w tabeli z czasami był Maverick Vinales, drugi Marc Marquez, trzeci Cal Crutchlow, czwarty Alvaro Bautista, piąty Andrea Dovizioso, szósty Aleix Espargaro, siódmy Jonas Folger, ósmy Valentino Rossi, dziewiąty Alex Rins, dziesiąty Jack Miller.

W piątek czasu polskiego odbędzie się ostatni dzień testowy na australijskim torze.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE