Menu

Vinales najszybszy na zakończenie testów w Australii

Maverick Vinales

Maverick Vinales podobnie jak w trakcie drugiego dnia testowego uzyskał najlepszy czas okrążenia. Na drugim miejscu ponownie uplasował się Marc Marquez, a pierwszą trójkę w tabeli z wynikami uzupełnił Dani Pedrosa.

Młody Hiszpan, który w tym sezonie korzysta z motocykla Yamahy już na początku dnia testowego pokonał najszybsze okrążenie po torze Phillip Island. Co interesujące do końca sesji nikt nie był w stanie poprawić jego rezultatu. Vinales przejechał 101 okrążeń i na dłuższych przejazdach notował czasy z przedziału 1 minuty i 28 sekund oraz 1 minuty i 29 sekund.

Tempo na dłuższych przejazdach Mavericka Vinalesa było porównywalne do Marca Marqueza. Reprezentant Repsol Hondy był jednak odrobinę szybszy i jako jedyny regularnie notował czasy na poziomie 1 minuty 20 sekund. Łącznie pokonał on w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego 96 okrążeń toru Phillip Island.

Dani Pedrosa trzeciego dnia testowego czuł się na tyle dobrze, że przejechał 65 okrążeń, z czego najlepsze wyniosło 1:29,033.

Najszybszym spośród debiutantów przez wszystkie dni testowe na torze Phillp Island był Jonas Folger reprezentujący zespół Monster Tech3 Yamaha. W trzeciej sesji testowej należało do niego trzecie miejsce. Niemiec zaliczył również niezbyt przyjemną przygodę spadając z motocykla tuż przed Calem Crutchlowem. Drugi z motocyklistów ekipy Tech3 Johann Zarco ukończył testy na piętnastej pozycji.

Z zawodników Suzuki najlepiej spisał się ponownie Alex Rins. Debiutant w MotoGP ponownie uzyskał lepszy czas od swojego bardziej doświadczonego partnera zespołowego - Andrei Iannone. Hiszpan stracił zaledwie 0,002 sekundy do piątego Cala Crutchlowa.

Proces adaptacji do motocykla Ducati zaczął przynosić dobre efekty Jorge Lorenzo. Hiszpan uplasował się na ósmym miejscu ze stratą mniejszą niż 0,1 sekundy do swojego kolegi z zespołu - Andrei Dovizioso.

Znaczący postęp ostatniego dnia testów na torze Phillip Island zaliczył również zespół KTM. Zarówno Pol Espargaro jak i Bradley Smith uzyskali czasy poniżej bariery 1 minuty i 30 sekund. Pozwoliło to na zanotowanie starty do pierwszego Mavericka Vinalesa na poziomie zaledwie 1,5 sekundy.

Najlepszy czas należał do Mavericka Vinalesa, drugi był Marc Marquez, trzeci Dani Pedrosa, czwarty Jonas Folger, piąty Cal Crutchlow, szósty Alex Rins, siódmy Andrea Doviziosa, ósmy Jorge Lorenzo, dziewiąty Jack Miller, dziesiąty Aleix Espargaro.

Przez zespołami i zawodnikami MotoGP jeszcze jedna tura testów przedsezonowych, która rozpocznie się 10 marca w Katarze.