Menu

Marquez: Honda jest na dobrej drodze

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez jest przekonany, że Honda dokonała przełomu w silnikiem podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów na torze Phillip Island.

Mimo bycia najszybszym pierwszego dnia i drugim w czwartek, urzędujący mistrz MotoGP mówił, że ma obawy, co do pracy silnika i elektroniki po dwóch dniach jazdy w Australii.

Hiszpan po piątkowej sesji testowej przyznał jednak, że Honda dokonała przełomu w swoim pakiecie, kiedy to Marquez przejechał 96 okrążeń i należał do niego drugi najszybszy czas dnia.

Znaleźliśmy drogę [rozwoju] - przyznał po testach w Phillip Island Marquez. Każdego dnia mówiłem to samo, że brakuje nam czegoś w elektronice z silnikiem. W piątek, zwłaszcza po południu poprawiliśmy się znacząco.

Rano dokonaliśmy dużych zmian i spędziliśmy dużo czasu na ich przetestowaniu. Po południu skoncentrowaliśmy się jednak bardziej na bazowych ustawieniach i próbowaliśmy pracować nad tym problemem.

Wygląda na to, że [zespół] zaczyna rozumieć, co chcę uzyskać z silnika. Mimo wszystko nie jest to czego oczekuje, ale za to jest coraz lepiej.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE