Menu

Zespół KTM na sezon 2017 zaprezentowany

KTM

KTM oficjalnie zaprezentował swój pierwszy zespół oraz motocykl MotoGP, który został nazwany RC16.

Austriacki producent pokazał światu swoją nową maszynę w swojej siedzibie w Mattighofen. Wszystkie motocykle tej ekipy, czyli również te wystawianie w kategoriach Moto2 i Moto3 pomalowane zostały w barwy Red Bulla. W tym wydarzeniu wzięli także udział reprezentanci zespołu MotoGP Bradley Smith oraz Pol Espargaro.

Teraz byk jest odrobinę dziki, ale czuję się na nim naprawdę dobrze. KTM jest zupełnie nową marką w MotoGP w porównaniu do innych, a pomimo tego dokonujemy wielkich kroków naprzód. Za każdym razem, gdy wsiadamy na motocykl, jesteśmy odrobinę bliżej i niesamowicie jest widzieć ten proces ewolucji. Chciałbym podziękować KTM za okazane mi zaufanie - powiedział Pol Espargaro.

Presja jest duża, ponieważ jest to coś, o czym zawsze marzyłeś i pracowałeś przez całą karierę. W związku z tym zarówno ja jak i Pol, a także cały zespół daje z siebie absolutnie wszystko. Jak dotychczas byłem bardzo zajęty w trakcie testów zimowych i pracy nie ubywa. To dopiero początek, ale i tak z ekscytacją czekam na to, co przyniesie sezon 2017 - oznajmił Bradley Smith.

Image © KTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE