Menu

Prywatny zespół celem KTM'a na sezon 2018

KTM RC16

Wchodzący do MotoGP KTM zapowiedział, że celem austriackiego producenta jest znalezienie zespołu klienckiego na sezon 2018.

KTM zadebiutuje w królewskiej klasie w sezonie 2017. Zespół sponsorowany przez Red Bull'a został zaprezentowany w poniedziałek w Mattighofen.

Dyrektor KTM'a Stefan Pierer przyznał, że austriacki producent chce mieć kliencki zespół w MotoGP już w swoim drugim sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP.

Ostatnie porozumienie pomiędzy Dorną i producentami zakłada stworzenie stawki składającej się z 24 motocykli, utworzonej przez sześć marek, które będą mogły wystawić dwa motocykle fabryczne i dwa motocykle klienckie.

Jednak na ten moment Suzuki i Aprilia w stawce mają tylko po dwa fabryczne motocykle, z kolei Ducati ma osiem motocykli spośród 23.

Skupiamy się nad fabrycznym zespołem w pierwszym roku - zapowiedział Pierer. Mamy pięcioletni kontrakt z Dorną i uzgodniliśmy, że w drugim roku będziemy mieli materiał i motocykle dla prywatnego zespołu. To nasz plan na kolejne dwa lata.

Myślę, że priorytetem będzie przygotowanie fabrycznego zespołu, a po tym przygotujemy motocykle dla drugiego zespołu.

Image © KTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE