Menu

Pramac Racing zaprezentowało malowanie na sezon 2017

Motocykl Danilo Petrucciego na sezon 2017

Zespół Pramac Racing zaprezentował swoje malowanie na sezon 2017, który reprezentować będą Scott Redding i Danilo Petrucci.

Malowanie Pramac tradycyjnie zawiera czerwony i biały kolor. Prezentacja zespołu na sezon 2017 odbyła się w Naples we wtorkowe popołudnie.

Główny kliencki zespół Ducati, w tym sezonie będzie korzystał z najnowszej specyfikacji Desmosedici GP17, na której ścigał będzie się Petrucci, po tym jak w wewnętrznym pojedynku okazał się lepszy od Redding’a w minionym sezonie.

Brytyjczyka będziemy oglądać na zeszłorocznym modelu Desmosedici, podobnym do najnowszej wersji, na którym w sezonie 2016 po razie zwyciężyli Andrea Iannone i Andrea Dovizioso.

Obaj kierowcy Pramac Racing mieli problemy podczas ostatnich testów na torze Phillip Island, gdzie Petrucci i Redding odnotowali odpowiednio 14. i 20. miejsce po zsumowaniu czasów z trzech dni testowych.

Motocykl jest krokiem naprzód w porównaniu z modelem na 2015 rok. Zobaczymy czy to wystarczy na utrzymanie się wśród najlepszych, ponieważ konkurencja w tym sezonie jest na jeszcze wyższym poziomie - powiedział Danilo Petrucci.

Z kolei Scott Redding dodał - W trakcie pierwszych dwóch testów staraliśmy się pracować nad rozwiązaniem pewnych problemów technicznych, które mogłyby pojawić się później. Skupiliśmy się nad zupełnie innym rzeczami niż w zeszłym roku, kiedy to pracowaliśmy nad ustawieniami na jedno mierzone okrążenie.

Kolejne testy odbędą się w dniach 10-12 marca w Katarze na torze Losail, gdzie zakończą się przygotowania do sezonu 2017. Dwa tygodnie później na tym samym obiekcie odbędzie się otwierające sezon Grand Prix Kataru.

Image © Pramac Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE