Menu

Aprilia jako ostatnia prezentuje motocykl na sezon 2017

Aleix Espargaro i Sam Lowes / Aprilia Racing Team Gresini

Włoski producent Aprilia, był ostatnim producentem MotoGP w tym roku, który oficjalnie zaprezentował swój motocykl na sezon 2017 prezentując przy tym nowe barwy swojego RS-GP podczas prezentacji w swojej bazie w Noale.

Aprilia pokazała zupełnie nowe malowanie, na motocyklu włoskiego producenta dominuje czerwień, biel i zieleń, które zestąpiło zeszłoroczne czerwono-srebrne malowanie.

W piątek nowi kierowcy Aprilii – Aleix Espargaro i Sam Lowes odsłonili w Noale nowy motocykl. Obaj zawodnicy po raz pierwszy w karierze wystąpią w barwach włoskiego producenta dla którego będzie to trzeci sezon od czasu powrotu do MotoGP w 2015 roku.

Starszy z braci Espargaro zakończył ostatnie testy w Phillip Island na dobrym dziesiątym miejscu i przyznał, że jest usatysfakcjonowany jak RS-GP spisuje się na długich przejazdach.

Z kolei debiutujący w tym sezonie w królewskiej klasie Lowes, nie zachwycił podczas dotychczasowych przygotowań na torze Sepang i Phillip Island, gdzie znajdował się w gronie najwolniejszych kierowców.

Ostatnie testy przedsezonowe w tym roku odbędą się 10-12 marca na torze Losail, gdzie 26 marca odbędzie się otwierające nowy sezon Grand Prix Kataru.

Image © @Gresini Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE