Menu

Marquez: Nie będę w 100 procentach gotowy na testy w Katarze

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez przyznał, że będzie bardzo bliski powrotu do formy na ostatnie przedsezonowe testy w Katarze po kontuzji odniesionej podczas prywatnych testów w Jerez.

Urzędujący mistrz świata MotoGP wybił bark w poprzedni weekend, kiedy to przy prędkości 200 km/h miał wypadek na hiszpańskim torze.

Marquez przyznał, że testy Hondy nad poprawionym silnikiem przeszły pozytywnie, ale dodał, że nie będzie się czuł do końca komfortowo podczas przyszłotygodniowych testów na torze Losail w Katarze.

Testy w Jerez były pozytywne, ponieważ testowaliśmy nowy motocykl na krótszym i mniejszym torze, co było bardzo interesujące - powiedział Marquez.

Na koniec dnia miałem wypadek, ponieważ temperatura była coraz niższa i straciłem panowanie nad przodem, co zakończyło się kontuzją barku. Tym razem wszystko poszło dobrze, ale normalnie tak nie jest.

To dobrze, że tym razem się udało, ale krok po kroku będzie coraz lepiej i być może w Katarze nie będę w 100 procentach gotowy, ale będę tego bardzo blisko.

Hiszpan przyznał także, że jego zespół ma dużo lepszą bazę niż rok temu w tym samym czasie przygotowań do sezonu, ale dodał, że Honda nie poczyniła znaczącego postępu względem końca sezonu 2016.

Być może Honda jest na dobrej drodze, ale w porównaniu z końcówką zeszłego sezonu, Honda się nie zmieniła. W tym samym momencie przygotowań w minionym roku bardzo dużo traciliśmy, ale tym razem zaczniemy z bardzo dobrą bazą - dodał urzędujący mistrz świata MotoGP.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE