Menu

Barbera opuści testy w Katarze

Hector Barbera / Reale Avintia Racing

Hector Barbera opuści testy na torze Losail w Katarze, które odbędą się w tym tygodniu.

Kierowca Reale Avintia Racing w minionym tygodniu miał wypadek podczas treningu na motocyklu w Walencji i złamał lewy obojczyk. Hiszpan w czwartek przeszedł operację w Barcelonie.

Choć pierwotnie zespół miał tylko wątpliwości do tego, czy Barbera pojawi się na torze w trakcie testów w Katarze, które odbędą się w nadchodzący weekend, to ostatecznie został on z nich wykluczony.

30-latek, który w tym sezonie będzie korzystał z motocykla Ducati Desmosedici GP16 przyznał, że będzie gotowy na pierwsze w tym sezonie Grand Prix Kataru, które zostanie rozegrane dwa tygodnie później.

Kontuzja przyszła dla nas w najgorszym możliwym momencie i nie będę wstanie przystąpić do kolejnych testów w Katarze - powiedział Barbera.

Nie ma sensu, jednak ryzykować przed pierwszym wyścigiem [sezonu] i najlepszą decyzją będzie pozostanie w domu i ciężka praca nad tym, aby być gotowym na pierwszy wyścig.

Szczerze mówiąc to po problemach jakie mieliśmy podczas dwóch poprzednich testów, to ten uraz jest dla nas dużym problemem, ale musimy być pozytywni, ponieważ będę gotowy kiedy rozpoczną się mistrzostwa - dodał.

Image © Avintia Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE