Menu

Tito Rabat wraca na motocykl zespołu Marc VDS w MotoGP

Tito Rabat / Marc VDS

Tito Rabat z zespołu Marc VDS otrzymał zielone światło i będzie mógł powrócić do jazdy Hondą, podczas zbliżających się przedsezonowych testów w Katarze.

Hiszpan podczas testów w Malezji na torze Sepang doznał groźnego wypadku, czego konsekwencją było wiele złamań, co zmusiło go do opuszczenia przygotowań na torze Phillip Island w Australii, a także poddaniu się operacji oraz rehabilitacji.

Zawodnik zespołu Marc VDS otrzymał jednak zielone światło i będzie mógł wziąć udział w trzech ostatnich przedsezonowych dniach testowych na torze Losail, choć jego sprawność nie jest stu procentowa.

Przez ostatnie cztery tygodnie trwały rehabilitacje, praca z fizjoterapeutą, aby odzyskać sprawność po złamaniach, a także przeszedłem operację - przyznał Tito Rabat.

Nie powróciłem jeszcze do pełnej sprawności, ale jestem zdolny do jazdy i mimo, iż w Katarze musimy wziąć pod uwagę moje obrażenia, nie powstrzyma nas to przed produktywnym testem.

Test ten nie jest nastawiony na szybkie czasy okrążeń, lecz na pracę z moją załogą, odbudowaniu mojego zaufania do motocykla i zapewnieniu, że jesteśmy dobrze przygotowani, kiedy powrócimy do Losail na pierwszy wyścig sezonu - dodał Hiszpan.

Image © Marc VDS

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE