Menu

Yamaha najszybsza drugiego dnia testów na torze Losail

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Maverick Vinales zakończył drugi dzień testów MotoGP z najlepszym czasem sesji testowej, wyprzedzając swojego partnera z zespołu Valentino Rossiego i debiutującego Jonasa Folgera, który uzupełnił czołową trójkę, w której znaleźli się kierowcy Yamahy.

Kierowca Movistar Yamahy, który był najszybszy podczas poprzednich testów przedsezonowych w Sepang i Phillip Island wysunął się na prowadzenie w połowie trwania sesji, poprawiając rezultat Marca Marqueza.

Hiszpan poprawił wczorajszy rezultat Andrei Dovizioso o 0.4 sekundy, wykręcając czas 1:54.455.

Rossi, który miał wypadek na początku sesji zakończył dzień ze stratą 0.277 straty do swojego partnera z zespołu. Z kolei Folger uzupełnił czołową trójkę będąc ostatnim kierowcą który odnotował czas na poziomie 1:54 w trakcie sobotniej sesji testowej na torze Losail.

Czwarty czas dnia należał do Cala Crutchlowa, który był najszybszym kierowcą Hondy. Brytyjczyk był na dobrej drodze do poprawy swojego wyniku w trakcie ostatniej godziny sesji, jednak wywrócił się w końcówce okrążenia. Crutchlow stracił do Vinalesa ponad 0.5 sekundy.

Zaskakująco dobrze spisał się Aleix Espargaro, który na swojej Aprilii odnotował piąty rezultat sobotniej sesji testowej. Hiszpan miał na swoim koncie również wywrotkę. Szóste miejsce przypadło Marcowi Marquezowi, który do swojego najgroźniejszego rywala w nadchodzącym sezonie Mavericka Vinalesa stracił ponad 0.7 sekundy.

Najszybszym kierowcą Ducati był natomiast Alvaro Bautista z Aspara, który wyprzedził Jorge Lorenzo. Z kolei czołową dziesiątkę uzupełnili Scott Redding i Johann Zarco.

Najszybszy podczas pierwszego dnia testowego na torze Losail Andrea Dovizioso był dopiero trzynasty. Włoch jednak testował zmodernizowaną owiewkę w swoim Ducati.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE