Menu

Ducati niezdecydowane na dalsze używanie nowego wyglądu owiewki

Andrea Dovizioso / Ducati

Andrea Dovizioso przyznał po sobotniej sesji testowej, że Ducati jest niezdecydowane, czy będzie nadal korzystać z nowego wyglądu owiewki w nowym Desmosedici GP17, po problemach z jakimi włoski producent zmagał się drugiego dnia przedsezonowych testów w Katarze.

Marka Borgo Panigle w końcu zaprezentowała swoje rozwiązanie w zamian za zabronione od nadchodzącego sezonu skrzydełka. Motocykl Dovizioso wyglądał bardzo dziwnie z nowym wyglądem owiewki i od razu wywołało to oburzenie wśród środowiska MotoGP.

Po tym jak Włoch znalazł się na czele tabeli wyników w trakcie otwierającego dnia testów w Losail w piątek, Dovizioso w sobotę znalazł się na odległym trzynastym miejscu, tracąc przy tym ponad sekundę do najszybszego drugiego dnia Mavericka Vinalesa.

Po sobotniej sesji testowej kierowca Ducati przyznał, że Ducati jest nie zdecydowane, czy będzie nadal korzystać z nowej owiewki. Wrażenia [co do nowej owiewki] były dobre. Myślę że nasi inżynierowie pracowali bardzo dobrze, bo bardzo trudno było stworzyć coś co tworzyłoby docisk zgodne z nowym regulaminem

Jestem zadowolony z tego co wykonali. Nadal nie jest to gotowe jeśli mamy tego używać, ale miałem dobre odczucia.

Włoch zapytany o różnice, które daje nowe rozwiązanie dodał - W porównaniu z zeszłorocznymi skrzydełkami, jest więcej docisku i motocykl jest bardziej stabilny. Dzięki temu byłem w stanie lepiej przyspieszyć, ale ma to swoje strony pozytywnie jak i negatywne.

Dovizioso nie ujawnił, czy będzie testował nową owiewkę również w niedzielę, przyznał jednak, że zmieniające się warunki przyczyniły się do jego spadku w dół w tabeli wyników w sobotę.

Jestem zadowolony, ale nie tak bardzo jak [po piątku] - powiedział. Z pewnością czas okrążenia nie do końca odzwierciedlał rzeczywistość. [W sobotę] znaleźliśmy się w zupełnie innych warunkach, mieliśmy bardzo słabą przyczepność i silny wiatr na początku [sesji]. Przez to trudno jest opanować motocykl.

Jestem jednak zadowolony, że panowały takie warunki, ponieważ mogą one wystąpić w trakcie wyścigu. To było bardzo ważne, aby pracować nad tym by zrozumieć co trzeba robić, żeby poprawić się w tych warunkach.

Kolega z zespołu Dovizioso – Jorge Lorenzo zakończył dzień z ósmym czasem, ale nie testował on nowej owiewki. Prawdopodobnie zrobi to podczas ostatniej przed sezonem 2017 niedzielnej sesji testowej.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE