Menu

Vinales najszybszy ostatniego dnia testów. Trzy wywrotki Marqueza

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

W finałowym dniu przedsezonowych testów MotoGP na torze w Katarze, Maverick Vinales zanotował najlepszy czas 1:54.330. Do nieudanych dzień zaliczył Marc Marquez, który przewrócił się trzykrotnie.

Na dwie godziny przed końcem sesji Vinales awansował na czołową pozycję, spychając z niej Jorge Lorenzo, który do tego momentu przewodził stawce. Ostatecznie jednak zawodnik Ducati zakończył testy na czwartej pozycji, ulegając również Andrei Dovizioso (Ducati) oraz Daniemu Pedrosie (Honda).

Różnice między wspomnianymi zawodnikami nie były jednak wielkie - Dovizioso do lidera sesji stracił zaledwie 0.071s. Pedrosa z kolei do najlepszego wyniku stracił 0.139s.

Mimo wywrotki, na piąte miejsce awansował Alvaro Bautista, który zdołał utrzymać za sobą Scotta Reddinga. Siódmy Jonas Folger wraz z kolegą z zespołu Tech 3, Johannem Zarco, zostali przedzieleni przez Cala Crutchlowa z LCR Honda.

Testując nowe owiewki w RC213, Marquez upadał aż trzykrotnie tego dnia i ostatecznie sesję zakończył ze stratą 0.660s do Vinalesa.

Był to także rozczarowujący dzień dla Valentino Rossiego, który był dopiero jedenasty na zakończenie testów. Najlepszym wśród zawodników Suzuki był dwunasty Andrea Iannone, lecz rozbił on swój motocykl GSX-RR podczas poważnego incydentu.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE