Menu

Maverick Vinales: Możemy walczyć o zwycięstwo w Katarze

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales z fabrycznego zespołu Yamaha zdominował ostatnie przedsezonowe testy na torze Losail osiągając najlepsze czasy podczas drugiego i trzeciego dnia, pokazując, że może walczyć o czołowe lokaty już w pierwszy wyścigu sezonu o Grand Prix Kataru.

Najlepsze okrążenie podczas testów na obiekcie Losail nie było jednak przypadkowe, co Hiszpan udowodnił także w poprzednich sesjach testowych, które również kończył z najlepszymi okrążeniami na motocyklu Yamaha YZR-M1.

Hiszpan przyznał po zakończonym teście, że jest bardzo zadowolony z wykonanej pracy i kroku naprzód, a także ogólnego tempa, jednak nadal istnieje margines na ogólną poprawę.

Jestem bardzo zadowolony, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód, jeśli chodzi o motocykl i czuję się komfortowo, nawet podczas tempa wyścigowego, z którego jesteśmy zadowoleni - powiedział Maverick Vinales.

Czuję, że jeszcze możemy poprawić elektronikę i zyskać kilka dziesiątych sekundy, więc mamy margines do poprawy. Na pewno nie osiągnęliśmy granicy motocykla, więc nadal możemy naciskać trochę więcej.

Vinales dodał także, że praca wykonana podczas testów i przeniesienie jej na pierwszy wyścig sezonu może skutkować walką o zwycięstwo i stanięciem na pierwszym stopniu podium.

Jeśli zrobimy to samo w pierwszym Grand Prix, jak podczas testów, możemy walczyć o zwycięstwo. Mamy bardzo dobry pakiet i czuję się dobrze na motocyklu. Od strony fizycznej czuje się bardzo dobrze, więc czuję ogólny komfort - dodał Hiszpan.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE