Menu

Rossi zaniepokojony swoim tempem podczas przedsezonowych testów

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi przyznał, że jest zaniepokojony swoimi wynikami podczas zimowych testów, Włoch miał spore problemy z tegorocznym modelem motocykla Yamahy.

Z kolei partner Rossiego z zespołu Movistar Yamaha, Maverick Vinales dominował w trakcie posezonowych i przedsezonowych testach. Hiszpan wykręcił najszybszy czas okrążenia w Walencji, Sepang, Phillip Island i Losail. Włoch mocno odstawał tempem od swojego młodszego kolegi.

Rossi zbliżył się do Vinalesa drugiego dnia testów w Losail, ale ostatniego dnia ponownie odstawał i stracił on do Hiszpana ponad 0.8.

Mieliśmy [ten sam] program, ale niestety nie mam tych samych odczuć i tej samej prędkości - powiedział Rossi po testach w Katarze. Wyglądało na to, że warunki na torze delikatnie się zmieniły i nie byliśmy w stanie się poprawić.

Nie czułem się tak dobrze jak w sobotę i byłem nieco wolniejszy - dodał po niedzielnej sesji testowej kierowca zespołu Movistar Yamaha.

Rossi przyznał także, że on i jego zespół nie jest jeszcze w pełni przygotowany na otwierający sezon 2017 Grand Prix Kataru.

Uważam, że nie jesteśmy gotowi, nie rozumiemy w 100 procentach, co zrobić aby motocykl działał najlepiej jak to tylko możliwe. Jesteśmy trochę zaniepokojeni, ponieważ z wyjątkiem kilku dobrych okrążeń, zimowe testy były dla nas bardzo trudne. Teram musimy razem porozmawiać i postarać się oto, abyśmy byli silniejsi od pierwszego wyścigu - powiedział 38-latek.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE