Menu

Jorge Lorenzo: Muszę poprawić tempo na twardych oponach, by walczyć o zwycięstwo w Katarze

Jorge Lorenzo / Ducati

Według Jorge Lorenzo jego szanse na walkę o zwycięstwo w otwierającym sezon 2017 wyścigu o Grand Prix Kataru jest uzależniona od tego jak dobrze poprawi swoje tempo na twardej mieszance opon Michelin.

Hiszpan zakończył ostatnie przedsezonowe testy MotoGP w Katarze z czwartym najszybszym okrążeniem, co było gorszym wynikiem o 0.2 sekundy od rezultatu Mavericka Vinalesa, który ponownie dominował podczas testów na torze Losail.

Lorenzo wykonał duży krok naprzód ostatniego dnia testów, ponieważ w sobotę, drugiego dnia testów w Katarze tracił do swojego młodszego rodaka z Yamahy blisko 0.9 sekundy.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP jest przekonany, że osiągi Ducati na jednym szybkim okrążeniu na miękkich oponach pozwoli mu walczyć o pole position, jednak Lorenzo dodał, że musi poprawić swoje tempo na twardej mieszance opon Michelin, aby był wstanie walczyć o zwycięstwo.

Znacznie poprawiliśmy czas i wyczucie [w porównaniu do soboty] - mówił po niedzielnej sesji testowej Lorenzo. Zrobiliśmy kilka okrążeń na poziomie 1:54, ale większość była na poziomie 1:55.

Na jednym okrążeniu motocykl spisuje się tutaj bardzo dobrze. Wielu kierowców, którzy byli szybcy jechali na Ducati i naszym celem może być walka o pole position z Vinalesem.

Jeśli chodzi o tempo wyścigowe to nadal musimy nad nim bardzo dużo pracować, nie tylko tutaj. Musimy spróbować poprawić motocykl na twardych oponach, ponieważ będzie to odpowiedni wybór opony na wyścig.

Ten tor jest dla nas dobry. Jesteśmy konkurencyjni na jednym okrążeniu, więc zobaczymy, czy będziemy wstanie nieco poprawić tempo wyścigowe, jednak wyjeżdżam stąd z optymizmem - dodał kierowca Ducati.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE