Menu

Marquez nie w pełni zadowolony po ostatnim dniu testów w Katarze

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez przyznał, że wszystko nie poszło po jego myśli podczas ostatniego dnia testów przedsezonowych testów na torze w Katarze, po tym jak trzykrotnie zaliczył wywrotkę i zakończył dzień dopiero z dziesiątym czasem.

Urzędujący mistrz świata MotoGP nie mógł zaliczyć niedzielnej sesji testowej do udanych, Hiszpan stracił do najszybszego Mavericka Vinalesa 0.660 sekundy i trzykrotnie spadł ze swojej Hondy, przez co zabrakło mu czasu na wykonanie symulacji wyścigu.

Po tym jak Marquez miał niezłe tempo podczas poprzednich testów w Sepang i Phillip Island, kierowca Repsol Hondy po testach w Losail przyznał, że nie jest zupełnie niezadowolony ze swojego tempa na długich przejazdach, mimo kilku wywrotek.

To był dzień gdzie wszystko nie szło po mojej myśli - powiedział Marquez po ostatnim dniu testowym na torze Losail. Kiedy wypadłem [poza tor] rano, byłem bardzo wystraszony, nie miałem hamulców i kiedy dojechałem do żwiru wywróciłem się, ale to niebyło ważne.

Na koniec dnia upadłem przed tym jak miałem przejechać długi wyjazd, a kiedy jechałem długi przejazd, chciałem mocniej przycisnąć, żeby zobaczyć gdzie były limity. Popełniłem błąd i moja ostatnia wywrotka była spowodowana przeze mnie.

Nie możemy być zadowoleni, ponieważ nie były to najlepsze testy przedsezonowe, ale nie jestem zupełnie niezadowolony. Na pojedynczym okrążeniu możecie mnie zobaczyć na dziesiątej pozycji i myślicie, że nie jest to moja [realna] pozycja. Jeśli chodzi o tempo wyścigowe to było ono bardzo dobre - dodał Hiszpan.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE