Menu

Folger z nadzieją na miejsce w czołowej dziesiątce w debiucie w MotoGP

Jonas Folger / Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger, kierowca zespołu Monster Yamaha Tech 3 przyznał, że ma nadzieję na zajęcie miejsca w czołowej dziesiątce w swoim debiutanckim wyścigu w MotoGP w Katarze.

Niemiecki zawodnik był jedną z niespodzianek przedsezonowych testów w 2017 roku, zaprezentował imponujące tempo na zeszłorocznym modelu Yamahy M1 na torze Phillip Island w Australii i Losail w Katarze.

Podczas ostatnich testów, Folger zakończył ostatnią sesję testową z siódmym najszybszym czasem i stracił niespełna pół sekundy do kierowcy fabrycznego Yamahy, Mavericka Vinalesa i był szybszy o 0,4 sekundy od Valentino Rossiego.

23-latek jest przekonany, że w tej formie, którą aktualnie prezentuje jest wstanie przenieść wyniki z testów na dobry wynik w debiucie na torze Losail, zwłaszcza po tym jak nabrał pewności siebie ostatniego dnia w trakcie symulacji wyścigu.

Folger zapytany o to czy jest wstanie znaleźć się w czołowej dziesiątce otwierającego sezon 2017 wyścigu w Katarze, odpowiedział - Mam taką nadzieję. Myślę, że nie jest to niemożliwe.

Zobaczymy co będziemy mogli zrobić w weekend wyścigowy, ponieważ to zupełnie coś innego. Możemy być bardzo zadowoleni z przygotowań które miały miejsce w zimie i jesteśmy gotowi [do rywalizacji].

Po wypadku w Phillip Island straciłem trochę pewności siebie na motocyklu, ale odbudowałem ją jeszcze bardziej podczas symulacji wyścigu.

Rozpocznę [sezon] z lepszą znajomością motocykla, zwłaszcza gdy warunki się zmieniają, potrafię bardzo dobrze się do nich dostosować już teraz. Opona bardzo traci swoje właściwości po ośmiu, dziewięciu okrążeniach, ale później pozostają one takie same - dodał Niemiec.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE