Menu

Iannone próbuje skopiować styl jazdy Vinalesa na Suzuki

Andrea Iannone / Suzuki ECSTAR

Andrea Iannone, nowy kierowca Suzuki przyznał, że próbuje skopiować styl jazdy Mavericka Vinalesa, aby wyciągnąć z jego motocykla Suzuki wszystko co najlepsze, dodał jednak, że jest to bardzo trudne.

Po czterech sezonach jazdy na motocyklach Ducati, Iannone przesiadł się na motocykl Suzuki w 2017 roku. Włoch został zatrudniony przez japońskiego producenta w miejsce Mavericka Vinalesa, który przeszedł do Yamahy i był pierwszym kierowcą Suzuki od dekady, który zwyciężył w wyścigu królewskiej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata w zeszłorocznym Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Przejście nie było jednak łatwe dla Iannone, który po dobrych pierwszych testach przedsezonowych na torze Sepang, miał problemy z poprawieniem swojej konkurencyjności w kolejnych testach w Australii i Katarze.

Włoch przyznał, że ciężko pracuje nad przejściem ze spokojnego stylu jazdy na bardziej agresywny, który pozwalał Vinalesowi na wyciągnięcie z motocykla Suzuki wszystkiego co najlepsze dodając, że zmiana ta nie jest dla niego łatwa.

Próbuję poznać motocykl jak najszybciej to jest możliwe, ale by jeździć na nim szybko potrzeba mieć styl jazdy identyczny do Vinalesa - przyznał Iannone. Próbuję go skopiować od niego, ale to nie jest dla mnie łatwe. Vinales nigdy nie hamował w zakręcie kiedy już się położył, ale na prostej, czekał na zakręt i przyspieszał.

Większość kierowców robi to odwrotnie, używają oni hamulca by wejść w zakręt i następnie przyspieszają. Teraz próbuję [jeździć] trochę podobniej [do Vinalesa], aby nadrobić braki [motocykla] - dodał Włoch.

Image © Suzuki Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE