Menu

Bradley Smith: KTM potrzebuje kilku dziesiątych sekundy, by walczyć o punkty w Katarze

Bradley Smith / KTM

Kierowca debiutującego w sezonie 2017 KTM’a, Bradley Smith twierdzi, że austriacki producent musi znaleźć kilka dziesiątych sekundy podczas weekendu w Katarze, aby mieć realne szanse na walkę o punkty.

Brytyjczyk zakończył ostatnie przedsezonowe testy z 21 rezultatem wyprzedzając swojego partnera z zespołu Pola Espargaro i kierowcę testowego KTM - Mika Kallio.

Czas Smith’a 1:56.351 był wolniejszy o niespełna 0.2 sekundy od debiutanta Aprilii – Sama Lowes’a i kontuzjowanego Tito Rabata. Kierowca KTM’a przyznał jednak, że do grupy, która będzie walczyć o punkty, strata jest dużo większa.

Myślę, że jesteśmy blisko dwóch kierowców przed nami, ale do kolejnej grupy strata jest dużo większa, musimy ją zniwelować jeśli chcemy walczyć o punkty - wyjaśnił Smith.

Patrząc na czasy okrążeń musimy gdzieś znaleźć kolejne pół sekundy. Jeśli będziemy wstanie wykręcić czas na poziomie 1:55 w kwalifikacjach, to będzie to bardzo pozytywny wynik, jednak zobaczymy jakie będą panować warunki na torze.

Miło będzie przyjechać tutaj i walczyć o punkty, może to zbyt optymistyczne z mojej strony, ale musimy ustawić sobie poprzeczkę trochę wyżej i zobaczymy czy damy radę ją pokonać.

Brytyjczyk dodał - Myślę, że jesteśmy wolniejsi o pół sekundy od [15. miejsca] jeśli chodzi o jedno okrążenie i prawdopodobnie tylko ćwierć sekundy w tempie wyścigowym. Dobrze czuję się na motocyklu na przestrzeni dystansu wyścigu i teraz inżynierowie muszą uporać się z problemami na jednym okrążeniu.

Będzie to możliwe, ale poprawa musi być znacząca. Zobaczymy, 15. pozycja będzie dobra, ale najważniejszą rzeczą jest ukończenie wyścigu, zebranie danych i przekazanie zespołowi nowych informacji.

Image © KTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE