Menu

Lorenzo twierdzi, że Dovizioso może być od niego szybszy na początku sezonu

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał, że jego partner z zespołu Andrea Dovizioso wygląda na szybszego od na początku rywalizacji w 2017 roku.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP był wolniejszy od swojego nowego zespołowego kolegi we wszystkich trzech przedsezonowych testach w tym roku, przez drobne problemy z adaptacją do motocykla Ducati, po dziewięciu sezonach spędzonych na maszynie Yamahy.

Lorenzo, który zwyciężył w 44 wyścigach MotoGP, spodziewa się, że Dovizioso, który wygrał zaledwie dwa wyścigi może okazać się ponownie szybszy od niego w nadchodzące w ten weekend Grand Prix Kataru.

Dovizioso znajduje się w fabrycznym zespole Ducati od 2013 roku, według Lorenzo doświadczenie Włocha może pomóc mu w wewnętrznej walce w zespole włoskiego producenta na początku sezonu.

Dovizioso prawdopodobnie będzie szybszy ode mnie, tak jak miało to miejsce podczas przedsezonowych testów - powiedział Lorenzo w rozmowie z Motorsport.com.

To byłoby nie uzasadnione, by Ducati odwróciło się ode mnie, po tym jak zatrudnili pięciokrotnego mistrza świata i po tym jak mocno starali się o to, aby mnie zatrudnić.

Dovi ma większe doświadczenie na tym motocyklu, co bardzo mu pomaga - dodał Hiszpan.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE