Menu

Rossi ujawnił przyczynę braku tempa w Katarze

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi ujawnił dlaczego brakowało mu tempa w trakcie pierwszego treningu podczas czwartkowego treningu na torze Losail w Katarze. Włoch przyznał, że niema w pełni wyczutej przedniej opony.

9-krotny mistrz świata zakończył pierwszą tegoroczną sesję treningową z 9. Rezultatem i stratą 1.483 do swojego nowego partnera z zespołu Mavericka Vinalesa, który zdominował czwartkowy trening.

Rossi zapowiadał po ostatnich testach przedsezonowych w Katarze, że spodziewa się problemów w trakcie pierwszego weekendu wyścigowego sezonu 2017 na torze Losail.

Kierowca Movistar Yamahy tłumaczył swój brak tempa w trakcie jedynego czwartkowego treningu, problemami z wyczuciem przedniej opony Michelin przygotowanej na rok 2017, która różni się profilem oraz większym kontaktem opony z nawierzchnią w porównaniu do ubiegłego roku.

To dlaczego mam problemy, nie dotyczą tylko motocykla, ale także przedniej opony Michelin, ponieważ jest bardziej przyczepniejsza po miękkiej stronie, jeśli chodzi o samą budowę, jak również mieszankę gumy - przyznał po sesji Rossi.

Straciłem wyczucie [opony], dużo manewruje na [wejściu] w zakręt i nie mam wystarczającej prędkości. Mówiłem o tym już od pierwszego razu, wygląda to tak samo jak u innych kierowców. Postaramy się jutro o poprawę tego problemu.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE