Menu

Maverick Vinales: Jeśli nie walczyłbym o zwycięstwo to byłaby to moja porażka

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Najszybszy podczas jedynej czwartkowej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Kataru, Maverick Vinales przyznał, że gdyby nie walczyłby o zwycięstwo w otwierającym sezon wyścigu na torze Losail byłoby to jego dużą porażką.

Hiszpan, który został zatrudniony w miejsce Jorge Lorenzo w zespole Movistar Yamaha, który po sezonie 2016 przeszedł do fabrycznej ekipy Ducati, zdominował wszystkie cztery oficjalne testy od czasu pierwszych listopadowych testów na motocyklu Yamahy jest głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego w kategorii MotoGP

22-latek potwierdził świetną formę podczas pierwszego treningu sezonu 2017, odnotowując najszybszy czas sesji treningowej, który był lepszy od czasu drugiego Marca Marqueza o blisko 0.6 sekundy.

Vinales przyznał, że jest świadomy tego, że wszystko, co stanie się podczas 22-okrążeniowego niedzielnego wyścigu zależy od niego, przez tempo jakim dysponuje na swojej Yamasze M1.

Brak walki o zwycięstwo w niedzielę byłoby rozczarowujące - przyznał Vinales. To byłaby duża porażka. Motocykl jest świetny i jeśli nie walczyłbym o zwycięstwo to byłaby to moja porażka.

Ostatecznie zwycięstwo lub jego brak nie zależy od wielu rzeczy, ale jeśli nie walczyłbym o zwycięstwo to oznaczałoby to, że nie dałem z siebie 100 procent.

Vinales zdominował trening, dobijając rywali swoimi ostatnimi dwoma okrążeniami. Hiszpan wraz z Marquezem jako jedyni w stawce pokonali barierę 1:55, kierowca Yamahy zdecydowanie, z kolei reprezentant Repsol Hondy nieznacznie.

Hiszpan przyznał także, że jest zadowolony ze swojego tempa od pierwszych przejazdów 45-minutowej sesji.

Użyłem jednej [miękkiej tylnej] opony i pojechałem najlepiej jak potrafię, wycisnąłem wszystko, co najlepsze z motocykla i byłem naprawdę szybki. Przejechałem wiele okrążeń w przedziale 1:55 na oponie na której pojadę w wyścigu, więc jest świetnie - powiedział Vinales.

Czuję się komfortowo na motocyklu. Jeśli jesteś pewny przodu tak jak ja, możesz przycisnąć. Nadal pracujemy nad delikatną poprawą elektroniki i myślę, że w kilku miejsca możemy mieć więcej mocy, mocno także poprawiłem swój styl jazdy w drugim sektorze.

To bardzo ważne dla mnie, ponieważ podczas testów nie byłem tam szybki. Dałem dzisiaj z siebie 100 procent i zrobię to ponownie jutro i kolejnego dnia. Jestem kierowcą, który zawsze daje z siebie wszystko - dodał.

Image © PHOTO4

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE