Menu

Scott Redding najszybszy w drugim treningu GP Kataru

Scott Redding / OCTO Pramac Racing

Scott Redding z zespołu OCTO Pramac Racing wykręcił najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej Grand Prix Kataru na torze Losail, wyprzedzając drugiego w zestawieniu Andreę Dovizioso z Ducati oraz Jonasa Folgera z Monster Yamaha Tech 3.

Początek drugiego treningu na torze Losail należał do Mavericka Vinales, który był najszybszy także w pierwszym treningu, Alvaro Bautisty, Marca Marqueza oraz Jonasa Folgera, którzy wyprzali się nawzajem na pierwszej lokacie w zestawieniu czasów. Najszybszym jednak w dziewiątej minucie przygotowań okazał się Vinales, który tor okrążył w czasie 1:55.378 i utrzymywał się na prowadzeniu do ostatnich minut.

Hiszpan do końca sesji nie poprawił jednak rezultatu, czego jedną z przyczyn była wywrotka w środkowej fazie treningu, w czwartym zakręcie, po utracie przyczepności przedniego koła. Zawodnikowi Yamahy nic się nie stało i bardzo szybko powrócił do garażu, wyjeżdżając po kilku minut ponownie na tor.

Na kilka minut przed końcem treningu większość kierowców zdecydowała się na wykorzystanie miękkiego ogumienia, co pozwoliło im pobijać swoje poprzednio wykręcone czasy, jak również plasować się na czołowych lokatach.

Jako pierwszy Vinalesa na prowadzeniu zmienił debiutujący w MotoGP Johann Zarco z zespołu Tech 3, jednak bardzo szybko został wyprzedzony przez swojego zespołowego kolegę Jonasa Folgera, a następnie Scotta Reddinga.

Mimo wysokiej poprzeczki zawieszonej przez zawodnika OCTO Pramac Racing, na czele czasów znalazł się Andrea Dovizioso z rezultatem 1:55.185, jednak ostatnie słowo należało do Brytyjczyka, który powrócił na prowadzenie z czasem lepszym o 0.100 sekundy.

W czołowej trójce znalazł się także Jonas Folger, który osiągnął rezultat 1:55.208 i utrzymał za sobą Johanna Zarco (1:55.316) oraz Mavericka Vinalesa (1:55.378), który zamknął czołową piątkę.

Szósta lokata należał ostatecznie do Valentino Rossi, który na kilka minut przed końcem wypadł z czołowej dziesiątki, jednak z czasem 1:55.414 zdołał powrócić za plecy swojego zespołowego partnera i wyprzedzić Alvaro Bautistę (1:55.581), Jorge Lorenzo (1:55.604), Marca Marqueza (1:55.698) i Aleixa Espargaro (1:55.750), który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © OCTO Pramac Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE