Menu

GP Kataru: Maverick Vinales powraca na pozycję lidera w trzecim treningu na torze Losail

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Maverick Vinales z zespołu Movistar Yamaha MotoGP osiągnął najlepszy rezultat podczas trzeciej sesji treningowej do Grand Prix Kataru na torze Losail pokonując drugiego Andreę Iannone z Suzuki i Johanna Zarco z Tech 3 - odpowiednio o 0.014 oraz 0.174 sekundy.

Hiszpan z fabrycznej Yamahy po raz kolejny rozpoczął sesję treningową od bardzo dobrego rezultatu i znalazł się na pierwszej lokacie z czasem na poziomie 1:54. Mimo wielu prób innych zawodników to właśnie Vinales pozostał na prowadzeniu, a swój wcześniejszy czas poprawił na ostatnim pomiarowym kółku, podnosząc poprzeczkę do 1:54.834.

Na drugiej lokacie ostatecznie znalazł się Andrea Iannone, który także wykorzystał ostatnie minuty i wykręcić czas na poziomie 1:54.848, co dało mu stratę zaledwie 0.014 sekundy do lidera trzeciej sesji.

Czołową trójkę zamknął debiutujący w MotoGP Johann Zarco, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:55.008 i wyprzedził bardziej doświadczonego Adnreę Dovizioso oraz Daniego Pedrosę, który do pierwszej lokaty stracił mniej niż 0.3 sekundy.

Szósty ostatecznie był Cal Crutchlow z LCR Honda przed Markiem Marquezem i Danilo Petruccim, natomiast czołową dziesiątkę zamknęli Jorgre Lorenzo i Aleix Espargaro.

Dużego pecha miał natomiast Scott Redding, który w pierwszych minutach sesji stracił lewą część owiewki swojego motocykla, natomiast pod koniec treningu wypadł z toru w drugim zakręcie, co pozwoliło mu zakończyć sesję dopiero na siedemnastym miejscu.

Mimo zakończenia trzeciego treningu w pierwszej dziesiątce przez Lorenzo oraz Petrucciego, żaden z tych kierowców nie znalazł awansu do drugiej sesji kwalifikacyjnej, co oznacza, że obaj będą musieli bić się o wejście do Q2 w pierwszej sesji.

O dużym szczęściu może mówić natomiast Valentino Rossi, który zanotował dziesiąty rezultat w zbiorczym zestawieniu treningów.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE