Menu

Jorge Lorenzo: Pierwszy rząd jest możliwy mimo startu w Q1

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo jest przekonany, że może wystartować do swojego debiutanckiego wyścigu w barwach Ducati z pierwszej linii na polach startowych mimo zajęcia 12. miejsca po zsumowaniu czasów trzech treningu i startu w kwalifikacjach od Q1.

Hiszpan podczas czwartkowego treningu odnotował 5. czas okrążenia, ale w trakcie kolejnych dwóch piątkowych treningów zajmował miejsca pod koniec pierwszej dziesiątki, odpowiednio ósme i dziewiąte.

Lorenzo ostatecznie po zsumowaniu czasów okrążeń po dwóch dniach Grand Prix Kataru znalazł się dopiero na 12. miejscu i w związku z tym będzie musiał wziąć udział w pierwszej części sobotnich kwalifikacji.

Jeśli będziemy wstanie poprawić małe elementy, przez które w piątek traciliśmy. Jeśli będziemy się jeszcze bardziej poprawić to możemy walczyć o pierwszy lub drugi rząd - powiedział Lorenzo po piątkowych treningach. Jeśli przejdziemy przez Q1 i awansujemy do Q2, jednak zależy to od jednego okrążenia.

Za każdym razem czuję się lepiej, jestem coraz bardziej równy w wyścigu i to jest najważniejszą rzeczą, ponieważ jeśli jesteś w pierwszym lub drugim rzędzie w drugiej części wyścigu jesteś wolniejszy o sekundę, ale to nie ma znaczenia - dodał.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE