Menu

Wyścig w Katarze może ponownie zostać rozgrywany w dzień

Grand Prix Kataru 2007

Otwierający sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata weekend w Katarze może ponownie zostać rozgrywany w trakcie dnia, po tym jak kierowcy boją się o swoje bezpieczeństwo podczas deszczowego wyścigu.

Dotychczas wszystkie trzy sesje treningowe odbyły się w suchych warunkach, jednak istnieje szansa na to, że sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig mogą odbyć się na mokrym torze, po mocnych opadach deszczu, który dotarły nad tor Losail po trzecim treningu.

Możliwe scenariusze w przypadku opadów deszczu zostały przedstawione zawodnikom podczas piątkowego posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa, w tym możliwa zmiana harmonogramu Grand Prix Kataru w dzień wyścigu.

Może być to decyzja podjęta w ostatniej chwili, która byłaby wdrożona w życie, gdyby któraś z sesji treningowej została przeprowadzona na mokrej nawierzchni, a kierowcy uważaliby, że na torze jest niebezpiecznie przez słabą widoczność.

Jeśli deszcz spadnie w trakcie czwartego treningu, zaplanowanego na godzinę 19:55 czasu lokalnego, kierowcy spotkają się, aby zdecydować, czy czują się bezpiecznie na mokrym torze.

Podczas tego samego spotkania Komisji ds. Bezpieczeństwa większość kierowców, była za tym, aby wyścig w Katarze zostawał rozgrywany w dzień tak jak miało to miejsce w latach 2004-2007, zanim w 2008 roku stał się wyścigiem nocnym.

W trakcie weekendu Grand Prix Kataru w 2009 roku zdecydowano o przesunięciu niedzielnego wyścigu na poniedziałek, z powodu burzy i od tej pory zadecydowano o braku możliwości rozgrywania nocnego wyścigu na mokrym torze.

Miesiąc temu Loris Capirossi i Franco Uncini przeprowadzili test po którym wydano decyzję o tym, że wyścig może zostać rozegrany na mokrej nawierzchni, ponieważ nie doświadczyli oni żadnych problemów z widocznością – mimo, że kierowcy nadal nie są do tego przekonani.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE