Menu

Dodatkowa sesja treningowa kategorii MotoGP po opadach deszczu w Katarze

Tor Losail

MotoGP zdecydowało się na dodanie dodatkowej sesji treningowej dla kategorii MotoGP przed sobotnimi kwalifikacjami w związku z mocnymi nocnymi opadami deszczu w Katarze.

W nocy z piątku na sobotę nad tor Losail dotarły mocne opady deszczu, które nie opuściły toru także w dzień. W sobotni wieczór zapowiadane są również burze.

Kierowcy nie są przekonani do bezpiecznej jazdy na mokrej nawierzchni przy sztucznym oświetleniu, mimo testów przeprowadzonych przez MotoGP na początku roku.

W związku z tym zwiększyło się prawdopodobieństwo na to, że pierwszy wyścig sezonu odbędzie się w ciągu dnia lub zostanie przeniesiony na poniedziałek, tak jak miało to miejsce w 2009 roku, jeśli warunki panujące na torze byłyby nie odpowiednie do jazdy.

Trzy dotychczasowe sesje treningowe odbyły się w suchych warunkach, ale organizatorzy zdecydowali się na dodanie do harmonogramu Grand Prix Kataru dodatkowej 20-minutowej sesji treningowej, która odbędzie się o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Niektórzy kierowcy obawiają się, że mokry tor nie będzie wystarczająco przyczepny w związku z tym zostanie zorganizowane spotkanie Komisji Bezpieczeństwa o godzinie 16:30, na którym zostanie ustalony nowy harmonogram katarskiej rundy.

Godziny rozegrania czwartego treningu oraz kwalifikacji pozostały niezmienione.

Aktualizacja 1: Dodatkowa sesja treningowa dla zawodników MotoGP została oficjalnie odwołana, czego przyczyną są warunki panujące na torze, a mianowicie zbyt dużo wody.

Aktualizacja 2: Po długiej inspekcji toru poinformowano, że czwarta sesja treningowa zostanie przeniesiona na godzinę 18:30 czasu polskiego, jednak wszystko ostatecznie zależne jest od warunków panujących na torze.

Image © @autosport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE