Menu

Zarco przyznaje, że był świadomy ryzyka wywrotki w debiucie w MotoGP

Johann Zarco / Monster Yamaha Tech 3

Johann Zarco przyznał po wyścigu w Katarze, że był świadomy ryzyka wywrotki, po tym jak przewodził stawce w swoim pierwszym wyścigu w MotoGP do czasu wypadku.

Francuz, który startował z czwartej lokaty po zsumowaniu czasów pierwszych trzech treningów, po starcie zajmował drugie miejsce za Andreą Iannone, który najlepiej przejechał pierwsze okrążenie, jednak Zarco szybko uporał się z Włochem i awansował na pierwszą lokatę.

Kierowca Monster Yamaha Tech 3 zbudował sobie przewagę na przeszło półtorej sekundy nad drugim kierowcą, jednak Francuz stracił przyczepność przodu swojej Yamahy M1 w zakręcie numer 2 na siódmym okrążeniu i zakończył wyścig na poboczu.

Zarco przyznał, że podium było w jego zasięgu gdyby nie błąd, ale dodał także, że był świadomy, że istnieje ryzyko wywrotki, gdy mocno przyciśnie od startu wyścigu.

Możemy powiedzieć, że był to błąd debiutanta - powiedział. Chciałem odjechać i zdecydowałem się na szybko i agresywną jazdę, ale musiałem znaleźć limity. Zaakceptowałem tą decyzję.

Startowałem z drugiego rzędu, chciałem wykorzystać szansę i mieć tak szybkie tempo jak czołowi kierowcy.

Widziałem, że czuję się dobrze w rywalizacji z nimi, więc byłem zadowolony, że mogłem wyprzedzić tych kierowców i później wyjść na prowadzenie, i spróbować odjechać.

Czułem się dobrze, nie chciałem mocniej przyciskać, ale byłem blisko limitu i trochę go przekroczyłem w drugim zakręcie. Szkoda, bo na pewno było możliwe miejsce na podium, a nawet coś więcej.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE