Menu

Zmiana opony w ostatnim momencie błędem Marqueza

Marc Marquez / Repsol Honda

Kierowca zespołu Repsol Honda, Marc Marquez powiedział po wyścigu w Katarze, że żałuje swojej decyzji i nie pojechał wyścigu na twardej przedniej opony w otwierającym sezon 2017 wyścigu na torze Losail, przyznając również, że mógł zwyciężyć, jednak przeszkodziła mu w tym zmiana opony w ostatnim momencie.

Marquez i Cal Crutchlow byli jedynymi kierowcami, którzy zdecydowali się na wykorzystanie twardej przedniej opony Michelin, przed tym jak start wyścigu został opóźniony.

Podczas przerwy, przez niekorzystne warunki na torze i ostrzeżeniu ze strony Michelin, Marquez zdecydował się na zmianę swojej taktyki i zmienił mieszankę przedniej opony na pośrednią.

Hiszpan był w czołówce na początku wyścigu, jednak ostatecznie przegrał walkę o podium i zajął czwartą lokatę, przed swoim partnerem z zespołu Danim Pedrosą i kierowcą Aprilii Aleixem Espargaro.

Marquez powiedział - Temperatura spadła, a wilgotność rosła. Miałem założoną twardą przednią oponę i miałem, co do niej wątpliwości. Później ludzie z Michelin powiedzieli: „jesteś jedyny na twardych, bądź ostrożny, inaczej możesz mieć wywrotkę” i zmieniłem na pośrednie, co było błędem.

Będę o tym pamiętał, ponieważ popełniłem ten sam błąd w zeszłorocznym wyścigu w Silverstone, pojechałem na miękkich oponach, by być bezpiecznym, i były one zbyt miękkie.

Myślę, że z twardym [przodem] byłem wstanie walczyć o zwycięstwo do końca, ale mogłem także narazić się na wywrotkę, ponieważ twarda mieszanka w końcówce nie daje ostrzeżeń, być może gdybym za mocno przycisnął mógłbym mieć wypadek.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE