Menu

Jorge Lorenzo: Nadal nie jestem przygotowany na walkę o czołowe lokaty

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał po niedzielnym wyścigu na torze Losail, że był zbyt wolny w niektórych częściach katarskiego obiektu, co pokazuje, że nadal nie jest przygotowany by walczyć na czele stawki królewskiej kategorii na motocyklu Ducati.

W swoim pierwszym wyścigu na Ducati po dziewięciu sezonach spędzonych w Yamasze, Lorenzo rozpoczął wyścig w Katarze z odległej 12. pozycji, jednak wyścigu awansował jedynie na 11. lokatę.

Lorenzo przestrzelił dohamowanie do zakrętu numer 4 i wyszedł z niego zbyt szeroko i spadł na dalszą lokatę. Udało mu się awansować do czołowej dziesiątki, jednak w końcówce wyścigu spadł do tyłu.

Hiszpan powiedział, że był niezadowolony z swojego występu, który skomplikowała słaba przyczepność na polach startowych i warunki panujące na torze, po tym jak podczas weekendu w Katarze padał deszcz.

Start był bardzo dobry, byłem za Pedrosą i Valentino. Prawdopodobnie byłbym za nimi od początku i przynajmniej do połowy wyścigu, wypadłem w czwartym zakręcie - powiedział Lorenzo.

Na pewno nie byłbym wstanie utrzymać tego samego tempa przez cały wyścig, ponieważ kiedy startowałem, przytarłem tylną oponę, nie byłem wstanie utrzymać czasów na poziomie 1:56.

Od początku miałem problemy z utrzymaniem 1:56, jechałem - 1:58, 1:57, ale gdy temperatura opony wzrosła w końcu osiągnąłem ten [próg]. Przejechałem pięć lub sześć okrążeń w tym przedziale, byłem bardzo blisko, a nawet szybszy od czołowych kierowców, ale miałem wiele momentów, kiedy byłem zbyt wolny.

Warunki nie pomagały, ale jeśli mam być szczery, to nadal nie jestem przygotowany na walkę o coś większego - dodał.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE