Menu

Nikt nie mógł pokonać Vinalesa, według Dovizioso

Andrea Dovizioso (Ducati) i Maverick Vinales (Movistar Yamaha)

Drugi podczas inaugurującego sezon 2017 wyścigu o Grand Prix Kataru Andrea Dovizioso przyznał, że nie było zawodnika w stawce, który miałby tempo, które pozwoliłoby pokonać Mavericka Vinalesa.

Kierowca Movistar Yamahy przełożył swoje tempo z testów i treningów na zwycięstwo w debiutanckim wyścigu w nowym zespole, ale stoczył zaciekły bój o wygraną do ostatnich metrów toru Losail.

Dovizioso zdecydował się w ostatnim momencie na zmianę z pośredniej mieszanki tylnej opon na miękką na polach startowych, co było odmienną strategią doboru opon w porównaniu do reszty stawki.

Włoch przyznał, że nie spieszył się ze zmianą, ponieważ wiedział, że Yamaha mogła zdecydować się na ten sam ruch, przez co Ducati nie miałoby żadnych szans na zwycięstwo. Dovizioso powiedział również, że nie wierzył w to, że ktoś mógłby pokonać Vinalesa.

Nie mieliśmy tempa, by walczyć z Maverickiem o zwycięstwo, myślę, że nikt nie był wstanie tego zrobić - powiedział kierowca fabrycznego zespołu Ducati.

Zaryzykowaliśmy z wybraniem miękkiej opony, ponieważ było bardzo wilgotno. Myśleliśmy, że wyścig będzie wolniejszy, ale jeśli przyciskasz naprawdę mocno możesz oszczędzać miękką oponę.

Po wywrotce Zarco prowadziłem i mogłem oszczędzać oponę. Próbowałem jechać równo i nie używać całego potencjału opony. Robiłem to, ale na ostatnich pięciu okrążeniach tylna opona za dużo straciła swoich właściwości.

Długo miałem przewagę 0.8 sekundy nad Marquezem i myślałem, że mogę wygrać, ale później zobaczyłem Mavericka pół sekundy za mną, szybko uświadomiłem sobie, że był w świetnej formie w ostatniej części wyścigu.

Zrobiliśmy świetną robotę, wybraliśmy dobrą strategię i zakończyliśmy [wyścig] na drugim miejscu, bardzo blisko Maverick, to dobry wynik - dodał.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE